Hikayemiz

Erkekler Konuşuyor

Bir ağacın kökü hastalıklıyken dallara müdahale etmek ne kadar doğru?

Sorun derinlerde ise bunları görmeden, iyileştirmeden yola devam etmek ne  kadar mantıklı? Toplumsal cinsiyet eşitliği için derinden iyileştirmenin şart olduğunun bilincinde olarak bu projeyi başlattık.

Dünyada Erkeğe yüklenen roller ve erkeğin üzerindeki toplumsal baskı, kadına yönelik her türlü engel ve şiddeti tetiklemektedir. Erkek kendi cinsi tarafından dışlanmakta, güçlü olma kaygısı ile kendi vicdanı arasına sıkışmaktadır.

Eşitliğe inanan, sözü olan, geleneksele takılan, gelenekseli, toplumsal baskıyı ensesinde hisseden herkesin sözü olmalı çünkü tüm bu problemlerin farkındalık ile halledilecek şeyler olduğunu umuyoruz. Çünkü hepimizin  farklı hikayesi, farklı bakış açıları var, bu nedenle bizim için her görüş çok  değerli.

Kültürel kodların değişimi için yapılan benzer  etkinlikler, var olan “aman konuş konuş ne değişti ki umutsuzluğu”nun kırılmasına da  yardımcı olacaktır. Çünkü biliyoruz ki göz ardı ettiğimiz her şey ayak bağı olmaya devam edecektir. O halde sorun da biziz çözüm de, biz çözüm olmak için bir iken

BİZ olmak  için bir aradayız.

Erkekler konuşursa ne olur?  dedik ve yola çıktık….
Evet Erkekler Konuşuyor ama bu defa gerçekten farklı konuşuyor.
Erkekler Konuşuyor’la konuşmaktan gelen özgürlüğün tadına varma zamanı…